BİZİM İÇİN ÇOCUK HER YERDE ÇOCUKTUR

by: Safranbolu Meslek Yüksekokulu

Yüksekokulumuzun Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri “Eğitimde Araç-Gereç Geliştirme” dersi kapsamında dersin hocası Öğr. Gör. Dilek ÇELİK’in yönetiminde çeşitli oyuncaklar ve kostümler tasarladılar. Tasarlanan bu oyuncak ve kostümler, Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şube biriminin ilgisini çekmiş ve şubeye gelen çocuklar için bu oyuncakların çok faydalı olacağını belirtmeleri üzerine hazırlanan oyuncakların uygun olanlarının buraya hediye edilmesine karar verildi. 22.12.2017 tarihinde Yrd. Doç. Dr. Özlem GÖZÜN KAHRAMAN ve Öğr. Gör. Dilek ÇELİK önderliğinde öğrencilerin de katılımıyla Çocuk Şubeye ziyarete gidilmiştir.

Yrd. Doç. Dr. Özlem GÖZÜN KAHRAMAN burada görev alan personele oyunun ve oyuncakların çocukla iletişimdeki rolü hakkında bilgi vererek çocuk psikolojisindeki önemini anlattı. Yapısı itibarı ile çocuklar için soğuk ve endişe verici olan bu ortamın çocuk dünyasına uygun olacak şekilde daha sıcak olmasının gerekliliği vurgulandı. Bu etkinlik ve bilgi alışverişi şube çalışanları tarafından ilgi ve memnuniyetle karşılandı. Bu etkinliğin yapılmasında öncelikle Safranbolu Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr.Yasin ORTAKCI’ ya, oyun ve oyuncağın çocuk için önemi konusundaki bilgi paylaşımları için Yrd. Doç. Dr. Özlem GÖZÜN KAHRAMAN’ a, oyuncakların yapılmasında rehberlik eden Öğr. Gör. Dilek ÇELİK’ e ve oyuncakların yapımında emekleri geçen tüm Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerine teşekkür ettiler.

Biz de bu yararlı çalışmalarından dolayı Yrd. Doç. Dr. Özlem GÖZÜN KAHRAMAN’a, Öğr. Gör. Dilek ÇELİK’e, Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Ekibine ve Çocuk gelişimi Öğrencilerine çok teşekkür ederiz.

Ana Klasor > Cocuk_Her_Yerde_Cocuktur