Öğrencimiz Filiz Avcı'dan Büyük Başarı

by: Safranbolu Meslek Yüksekokulu

Ailesinin üç işitme engelli çocuğundan en büyüğü olan Yüksekokulumuz Geleneksel El sanatları bölümü öğrencimiz Filiz Avcı, 2017 Ocak ayında Safranbolu’nun ev sahipliğinde düzenlenen işitme engelliler badminton Türkiye şampiyonasında kardeşi ile birlikte çift bayanlar kategorisinde Türkiye ikincisi ve tek bayanlar kategorisinde Türkiye üçüncülüğünü elde etti.

Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş, öğrencimiz Filiz Avcı’yı ve İşitme Engelliler Karabük İl Temsilcisi ve Antrenörü Mehmet Çetin’i makamında kabul etti.

Desteklerinden dolayı teşekkürlerini sunan öğrencimiz Filiz Avcı en büyük hayalinin Türkiye badminton şampiyonu olduktan sonra uluslararası alanda ülkemizin bayrağını en üstte dalgalandırmak olduğunu söyledi. BESYO Müdürü Doç. Dr. Günay Özbay ile yaptığı görüşmenin ardından, önümüzdeki yıl yapılacak seçme sınavlarında engellilere özel kontenjan ayrılmasının planlandığı bilgisini alan Karaş, bu müjdeyi hemen sporcumuza iletti.

Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş öğrencimize desteklerinin her zaman devam edeceğini belirterek, başarılarından dolayı tebriklerini iletti ve hediyesini öğrencimize takdim etti.

 

Ana Klasor > Filiz_Avci_Buyuk_Basari