"İzmaritini Yere, Sağlığını Tehlikeye Atma"

by: Safranbolu Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi öğrencileri “Çocuk ve Çevre” dersi kapsamında “İzmaritini Yere, Sağlığını Tehlikeye Atma" sloganı ile çevreye atılmış izmaritleri topladı.

30 öğrencimiz Tarihi Çarşı, Kazdağlı Meydanı, Tabakhane ve Cemal Caymaz Caddesi'nde yerlere atılan sigara izmaritlerini tek tek topladı. Öğrencilerimiz yaptıkları açıklamada bazı insanların çevreye duyarsız olduklarını; izmarit, poşet, pet şişe gibi daha pek çok objeyi çöp kovaları yerine yerlere attıklarını belirterek bu durumun kendilerini rahatsız ettiğini söylediler. Bölüm arkadaşlarıyla farkındalık sağlamak ve duyarlılığı arttırmak için bu sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiklerini, gerçekleştirdikleri çalışmayı gören pek çok insanın bunu neden yaptıklarını sorduklarını, bilgilendirme sonrasında desteklediklerini, bu durumun kendilerini mutlu ettiğini söylediler. Desteklerinden dolayı Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih ÜRKMEZER, bölüm hocası Zuhal BEGDE, Safranbolu Belediyesi personeline teşekkür eden öğrencilerimiz bu tür çalışmalarına devam etmeyi amaçladıklarını belirttiler.

Ayrıca öğrencilerimiz çalışma kapsamında Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı'nda bulunan vatandaşları çevre duyarlılığı konusunda bilgilendirdiler.

Ana Klasor > IzmaritProje