Nihan ALCA Hocamızın Emeklilik Yemeği

by: Safranbolu Meslek Yüksekokulu

Eğitimcilikte 25. yılını, Safranbolu Meslek Yüksekokulu’nda ise 17. yılını tamamlayarak emekliye ayrılan Okutman Nihan ALCA hocamızın emeklilik yemeği Rektörümüz Prof. Dr. Refik POLAT, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim KÜRTÜL, SFTGSF Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Rakıp KARAŞ, Safranbolu MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yasin ORTAKCI, akademik personelimiz ve idari personelimizin katılımı ile Çiçekler Evi’nde düzenlendi.

Yemekte ilk konuşmayı yapan Müdürümüz Yrd. Doç. Yasin ORTAKCI, Nihan ALCA hocamızın eğitim ve öğretime verdiği desteklerle hepimizi kendine minnettar kıldığını, kendisini hep azmi ve eğitim-öğretim şevkiyle hatırlayacağını, hocamızın bilgiyi sürekli araştırdığını ve bu azminden hiç vazgeçmediğini, bunun da en güzel örneğini yüksekokulumuzda görev alırken dahi öğrenmeyi bırakmayarak SMYO Turizm Rehberliği programında ön lisans, Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi alarak gösterdiğini belirtti ve bu zamana kadar verdiği emeklerden dolayı kendisine teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Refik POLAT ise verdiği destek ve emeklere teşekkür ederek başladığı konuşmasında Nihan ALCA hocamızın kendi şahsi kütüphanesindeki kitaplarının büyük kısmını üniversitemiz kütüphanesine bağışladığını, kütüphanemizin üst katında Nihan ALCA adına bir bölüm oluşturulacağını ve kitapların bu bölümde öğrencilerle buluşacağını söyledi. Kendisine, üniversitemize katkılarından dolayı teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Çeşitli hediyelerin takdiminden sonra söz alan Nihan ALCA, katılan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında 7 yaşından beri okula gittiğini, bundan sonrasının kendisi için zor geçeceğini düşündüğünü fakat dostları yanında olduğundan eskisi gibi hayatına devam edeceğine emin olduğunu belirterek yüksekokulumuzda çalıştığı süre boyunca yanında olan herkese teşekkür etti.

Ana Klasor > Nihan_Alca_Yemek