25. Yılımızda Yüksekokulumuzda Bin Mezun Kep Attı

by: Safranbolu Meslek Yüksekokulu

Yüksekokulumuz Mezuniyet Töreni bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Üniversitemiz kampüsündeki Bayrak Alanında yapılan Mezuniyet Töreninde 14 programdan 1000den fazla öğrenci mezun oldu. İç Mekan Tasarımı Programı öğrencisi Eren Karan birinci, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programından Suhulet Nazlıcan Kabataş ikinci, Geleneksel El Sanatları Programından Handan Çetir de üçüncülükle mezun oldu.

Mezuniyet Törenine Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Gökkaya, Safranbolu MYO Müdürü Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Selahattin Altan ve Öğr. Gör. Dr. Ömer Dulkadir ile program sorumluları, akademik ve idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören protokol konuşmaları ile devam etti.

Rektör Prof. Dr. Polat: İz bırakacak katkı yaptıysak, bize bu yeter

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Refik Polat öğrencilere seslenerek “Sevgili gençler, bir şeyi içtenlikle paylaşmak istiyorum. Hayat gelip geçici. Hayatım boyunca işimi layıkıyla yapmaya çalışan bir öğretim üyesi olmaya gayret ettim. Rektörlük ise idareciliktir. Eğer üstlendiğim bu idarecilik bilime, ülkeme, Karabük’ümüze, özellikle siz gençlerimize, öğrencilerimize iz bırakacak katkı yapıyorsa bize bu yeter. Sizlere ilham kaynağı vereceğini düşünüyorum.” dedi. Rektör Prof. Dr. Polat mezun öğrencilere üniversiteden aldıkları eğitimin hayatlarının her alanında destek olmasını, katkı sunmasını diledi.

MYO Müdürü Doç. Dr. Karaş: Mezunlarımızın sektördeki istihdamı oldukça yüksek

Safranbolu Meslek Yüksekokulu MYO Müdürü Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş da yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Safranbolu Meslek Yüksekokulu bölgenin gözbebeği, ilk göz ağrısı. 25 seneden fazla geçmişi var ve pek çok başarıya imza atmış bir yüksekokuldur. Pek çok bölümde başarıya ulaşmış mezunlarımızın sektördeki istihdamı oldukça yüksek. Biz bununla gurur duyuyoruz. Yepyeni bir mezuniyet törenini gerçekleştirmekten ve sizlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Safranbolu MYO’yu birincilikle tamamlayan İç Mekan Tasarımı Programı mezunu Eren Karan ise “Gayet iyi biliyorum ki hepimiz farklı zorluklardan geçerek bugüne geldik. Arkadaşlar, enerjimizi yüksek ruhumuzu diri tutalım. Bunca yıllık eğitim ve çalışma sonucunda şartlar ne olursa olsun insanlık için var gücümüzle çalışacağız.” diye konuştu. Safranbolu MYO Birincisi İç Mekan Tasarımı Programı Eren Karan’a mezuniyet belgesi Rektör Prof. Dr. Refik Polat tarafından takdim edildi.

Tüm öğrencilerin mezuniyet belgelerinin almasının ardından kep atma törenine geçildi ve muhteşem bir tören ile birlikte öğrenciler keplerini atarak mezuniyetin tadını çıkardı.

Anne ve kızı dereceyle mezun oldu

Mezuniyet Töreni’nde anne ve kızının dereceyle mezun olması dikkat çekti. Safranbolu MYO’yu üçüncülükle ve Geleneksel El Sanatları Programı’nı da birincilikle bitiren 54 yaşındaki Handan Çetir'in aynı programda birlikte eğitim gördüğü kızı Hande Nagehan Öz de ikincilikle mezun oldu.

Ana Klasor > mezuniyet_2017