Çocuk Gelişimi Programı

Çocuk Gelişimi programında normal öğretim, ikinci öğretim ve uzaktan eğitim sınıflarına öğrenci alınmaktadır.

Programının amacı; sektörün ihtiyaç duyduğu donanıma sahip, çağdaş, çocuk ve insan sevgisi ile bütünleşmiş nitelikli okul öncesi eğitim elemanları yetiştirmektir.

Programın Yöremiz ve Ülkemiz İçin Önemi

Bu program, normal gelişim gösteren ve özel gereksinimi olan çocukların gelişimini destekleyici eğitim programı ile, bu alanda çocuğa, aileye ve topluma hizmet sumaktadır.

İmkanlar

Dersler öğrencilere bilgisayar laboratuarlarında, uygulama imkânları ve Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksekokulu kütüphanesinde mevcut bulunan kitaplarla beraber öğrenme ortamı sağlamaktadır.

Çalışmalar

Bu program öğrencilere bireysel öğrenme, internet teknolojileri ve takım çalışmaları örneklerinde olduğu gibi ilave öğrenme ve öğretme metotları sunacaktır.

Unvan ve İstihdam

Eğitimini başarı ile tamamlayanlar ön lisans diploması almaktadır. Çocuk gelişimi meslek elemanı; Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel okul öncesi eğitim ve özel eğitim kurumlarında çocuk kliniklerinde, otellerde, turistik tesislerin çocuk kulüplerinde çalışırlar.